Resultatliste skydning
Børne, Junior og seniorstævne 2020 i Espehallen
Riffel, 15m - Mesterskab BK2
1 107842 Jens-Christian Hansen Krarup/Espe Skydning 198/04 197/06 395/10
2 119170 Nanna Degn Herrested Skytteforening 193/05 200/08 393/13
Riffel, 15m - Mesterskab BK3
1 138193 Arthur Broby Henriksen Ringe Skytteforening 186/02 188/03 374/05
2 135677 Asker Toft Herrested Skytteforening 185/02 185/03 370/05
3 133865 Minna Toftens Igelski Sødinge Skytteforening 185/01 176/00 361/01
4 133864 Max Toftens Igelski Sødinge Skytteforening 181/01 179/03 360/04
Riffel, 15m - Mesterskab BK4
1 142233 Oliver Jakobsen Krarup/Espe Skydning 193/03 189/02 382/05
2 140929 Ida Happel Nielsen Sødinge Skytteforening 178/02 180/00 358/02
3 137184 Jonatan Fischer Herrested Skytteforening 165/01 169/01 334/02
4 141908 Simon Møltved Klok Herrested Skytteforening 164/00 167/01 331/01
Riffel, 15m - Mesterskab J2
1 137284 Christian Hossfeld Toftehøj Ringe Skytteforening 192/01 189/01 381/02
2 100195 Ann Sofie Hansen Krarup/Espe Skydning 188/02 191/02 379/04
Riffel, 15m - Mesterskab ST3
1 140106 Helle Marie Møller Petersen Herrested Skytteforening 156/00 167/01 323/01
Riffel, 15m - Mesterskab Å2
1 101910 Ida Baadegaard Sødinge Skytteforening 195/06 189/03 384/09
2 45709 Søren Skovgaard Herrested Skytteforening 193/04 183/01 376/05
Riffel, 15m - Mesterskab Å3
1 141907 Lars Møltved Herrested Skytteforening 195/03 194/03 389/06
Riffel, 15m - Mesterskab SE2
1 48836 Mogens Larsen Herrested Skytteforening 192/03 195/05 387/08
Riffel, 15m - Mesterskab SE3
1 45755 Kurt Pedersen Herrested Skytteforening 187/02 191/03 378/05
2 46774 Hans Mose Rasmussen Ringe Skytteforening 177/00 183/01 360/01
3 45792 Finn Clausen Herrested Skytteforening 174/00 176/00 350/00
Riffel, 15m - Klasse BK2
1 107842 Jens-Christian Hansen Krarup/Espe Skydning 198/04
2 119170 Nanna Degn Herrested Skytteforening 193/05
Riffel, 15m - Klasse BK3
1 138193 Arthur Broby Henriksen Ringe Skytteforening 186/02
2 135677 Asker Toft Herrested Skytteforening 185/02
3 133865 Minna Toftens Igelski Sødinge Skytteforening 185/01
4 133864 Max Toftens Igelski Sødinge Skytteforening 181/01
Riffel, 15m - Klasse BK4
1 142233 Oliver Jakobsen Krarup/Espe Skydning 193/03
2 140929 Ida Happel Nielsen Sødinge Skytteforening 178/02
3 137184 Jonatan Fischer Herrested Skytteforening 165/01
4 141908 Simon Møltved Klok Herrested Skytteforening 164/00
Riffel, 15m - Klasse J2
1 137284 Christian Hossfeld Toftehøj Ringe Skytteforening 192/01
2 100195 Ann Sofie Hansen Krarup/Espe Skydning 188/02
Riffel, 15m - Klasse ST3
1 140106 Helle Marie Møller Petersen Herrested Skytteforening 156/00
Riffel, 15m - Klasse Å2
1 101910 Ida Baadegaard Sødinge Skytteforening 195/06
2 45709 Søren Skovgaard Herrested Skytteforening 193/04
Riffel, 15m - Klasse Å3
1 141907 Lars Møltved Herrested Skytteforening 195/03
Riffel, 15m - Klasse SE2
1 48836 Mogens Larsen Herrested Skytteforening 192/03
Riffel, 15m - Klasse SE3
1 45755 Kurt Pedersen Herrested Skytteforening 187/02
2 45763 Karl Larsen Herrested Skytteforening 180/02
3 46774 Hans Mose Rasmussen Ringe Skytteforening 177/00
4 45792 Finn Clausen Herrested Skytteforening 174/00
Børnematch
Nr 1 Herrested skytteforening
Nana Degn 193
Asker Toft 185
Jonatan Ficher 165
Simon Møltved Klok 164
707
Bedste BK skytte:
Jens Christian Hansen 395/10
Bedste Junior skytte:
Christian Hossfeld Toftehøj 381/2
Tak for godt fremmøde til de 21 skytter , vi ses i 2021 først i marts til  en spændende skydning
   
             
             
             
             
             
             
             
             
             
Her er billeder fra Børne, Junior og seniorstævnet 2020 i Espehallen Tillykke til alle 
Foto: Lis Skovgaard
1 Hovedkreds | Lise Lotte Liengaard | Sønderhave 3 | 5772 Kværndrup | Tlf.: 28902583 |llliengaard@gmail.com