Indbydelse skydning 2017 » Program til forårsopvisning

Tidspunkt

 

Forening

Antal

9.50

 

Indmarch

 

10.00

 

Ringe Gymnastikforening, Springmix 0. - 1. kl.
Nete Kristensen, Mette Andersen, Kristian Stub Holmegaard, Lærke Madsen, Gitte Kristensen og Nils Andreasen

27

10.15

 

GU72, Spring-Mix 2. - 4. kl.
Rikke Jervelund, Pernille Nordholm, Gitte Lund, Mikael Jørgensen, Henrik Jessen og Torben Lund

37

10.30

 

Ringe Gymnastikforening, Turbo springdrenge 5 år - 1. kl.
Sara Rosager, Tanja Flege Andersen, Bo Juel Troelsen, Celine Hildebrand, Katrine Jørgensen og Marie Hansen

24

10.45

 

BGI-akademiet, Elevhold 17/18
Anders Aagaard, Christina Rye Ottosen, Håkon Holmgaard-Sandøy, Rene Duus, Lene Engkebølle, Maria K. Thomsen, Camilla Tolstrup, Kim Jespersen og Jan Tilsted

230

11.20

 

Gislev Idrætsforening, Badut 0. - 3. kl.
Bjørn Pedersen, Ann Kirstine Jørgensen, Henriette Hansen, Carina Andersen, Mette Kristensen, Lærke Bæk, Maia Christiansen og Freja

30

11.35

 

GU72, Springpiger 5. - 9. kl.
Majken Baadegaard, Pia Strandhauge, Carsten Jervelund og Per Baadegaard

16

11.50

 

Ringe Gymnastikforening, Springmix 2. - 3. kl.
Rikke Vorup Olling, Jeppe Dinesen, Tobias Marcussen, Lucas Jensen, Cároline Marcussen, Bjarne Olsen og Mette Andersen

38

12.05

 

Ryslinge Gymnastikforening, Turboholdet
Cecilie Rigvald, Caroline Maegaard, Martha Rasmussen, Alma Klindt, Nanna, Alberte og Dorthe Østertoft

36

12.20

 

Årslev Sdr. Nærå Gymnastikforening, Søde Rytmepiger
Nicoline Hviid og Sofie Søsted

12

12.30

 

Gislev Idrætsforening, Super Mix
Bjørn Pedersen, Ann Kirstine Jørgensen, Claus Thomsen og Steen Ejby

26

12.50

 

Svendborg Gymnastikforening, SG dans 3, 15+
Anna Billmann og Julie Bækdahl

30

13.00

 

Årslev Sdr. Nærå Gymnastikforening, MicroSpring
Frederikke Griffiths, Nanna Barkholt, Jytte Christensen, Martin Bodenhoff, Ulla Pagh, Julie Kristensen, Kenneth Griffiths og Anders Elkær Jensen

35

13.15

 

Højby S&G, Højby Mini-Mix
Mikaela Liisborg, Laura Mols, Kristine Kreutzmann, Kristoffer Liljendal og Klaus Rene Hansen

65

13.45

 

Festlig pardans Tåsinge, Vild med Dans
Karen Rasmussen og Jutta Bay

16

13.55

 

Årslev Sdr. Nærå Gymnastikforening, Mini Junior Rytme
Cecilie Ørbæk Hviid og Nanna Sofie Sikora

 

 

23




 

Tidspunkt   Forening Antal
14.10   Ringe Gymnastikforening, Mini mix 4. - 6. kl.
Michelle Jensen, Cecilie Rigvald, Anton Nevers, Martin Veje, Johan Mørch og Pauline Kofoed
58
14.30   Årslev Sdr. Nærå Gymnastikforening, Årslev Junior Rytme
Trine Christensen & Mie Brizarr Holst
23
14.40   Ryslinge Gymnastikforening, Power Spring Mix - fra 3. kl.
Palle Yde, Mulle Yde, Ulrik Thomsen, Peter Lund og Michael Christensen
30
15.00   Årslev Sdr. Nærå Gymnastikforening, Mini Mix Spring
Pia Brynning Holm, Emma Hindsgavl, Marie Skarø Olsen, Lærke Holm, Kenneth Griffiths, Søren Kjær og Caspar Ronneby
30
15.15   Team Taiso
Rikke H. Christiansen
45
15.30   Bellinge Gymnasterne, Talentpiger 8+
Signe Jensen, Emma Humphries, Tobias Bilmann, Bjarke Rosenlund, Michael Moesgaard, Lykke Moesgaard og Arne Hansen
79
16.00   Ringe Gymnastikforening, ViKaEnu
Marianne Koldby
21
16.15   Fjordager Gymnastikforening, FY-FY holdet
Sophie Niemann, Lina Braun, Ryan Vestergaard, Christian Hestholm, Sebastian Jørgensen og Søren Grøn
55
16.40   GU72, Mixholdet
Carsten Rosholt, Majken Baadegaard og Pia Strandhauge
47
17.00   Ringe Efterskole, Elevhold 17/18
Carina Klevang, Rasmus Andresen, Lise Ryttersgaard og Jesper Brandt
145
17.30   Højby Skytte- og Gymnastikforening, Højby Juniormix
Casper Gleerup, Camilla Weien, Caspar Yan, Camilla Gleerup og Kristoffer Liljendal
14
17.50   Vissenbjerg Gymnastik & If, Team VUP
Morten, Maja, Emilie, Andreas, Natasja og Maria
22
18.10   Midtfyns Efterskole, Elevhold 17/18
Simone L. Bech, Jonas Westermann og Jens Chr. Jensen
80
18.40   Årslev Sdr. Nærå Gymnastikforening, Die Frauen
Tina Maagaard og Dorte Rosenbæk
40
18.50   Ringe Gymnastikforening, Ringe Juniormix
Josefine Schlossarek, Frederikke Schlossarek, Jonas Westermann, Andreas Kappel, Simon Westermann, Rasmus Linnebjerg, Hjalte Rasmussen, og Jonas Olsen
108
19.15   Vejstrup Efterskole, Elevhold 17/18
Laura, Louise, Elisabeth, Charlotte, Anders, Kristoffer og Jacob
245
19.45   Afslutning  
       
    Ret til ændringer forbeholdes.  
 
1 Hovedkreds | Lise Lotte Liengaard | Sønderhave 3 | 5772 Kværndrup | Tlf.: 62272561 | liengaard@mail.dk