Program Forårsstævne 2016
10:00 Indmarch og Velkomst  

10:15 Ringe Gymnastikforening Maxispringlopper Gitte Kristensen, Maria Villebro, Mette Andersen, Celine Hildebrand 17 

10:30 Gu72 Springpiger Pia Strandhauge og Majken Baadegaard 
10 

10:45 Gislev Idrætsforening Badutspringerne Bjørn, Carina, Ann Kirstine, Henriette, Mette m.fl 
30 

11:00 Ryslinge Gymnastik Forening Turboholdet Cecilie Rigvald, Camilla Tøttrup, Casper Rigvald, Caroline Tøttrup, Dennis Holm-Andreasen, Ida Broholm, Nanna Østergaard og Nikoline Bertelsen 
33 

11:15 Ryslinge Gymnastik Forening  Power Springmix  Palle og Mulle Yde, Esben, Kasper,Mads. 
30 

11:30 Årslev Sdr. Nærå Gymnastikforening Die Frauen Tina Maagaard og  Dorte Rosenbæk 
25 

11:40 GU72 Saltodrenge og Turbopiger Tine, Camilla, Kim, Mikael, Gitte og Caroline 
24 

11:55 Ringe Gymnastikforening Springmix 0. - 1. kl. Nete Kristensen, Anne K.E.Nielsen,Tobias Marcussen, Lucas Jensen, Line Hein, Anne-Sofie Soelmark 
38 
 
12:10 Flemming Efterskole Elevhold Betina Lynge, Thilde Juulsgaard, Laura Nyhus Kirk, Thomas Skovgaard, Lars Frandsen, Lasse Phil, Anders Rost, Steven Nash, Adam Scharf 205 

12:40 pause  

12:45 Ringe Gymnastikforening Springmix 2. - 3. kl Pia Schmidt, Bjarne Olsen, Augusta Gryndahl, Caroline Tøttrup, Michelle Jensen  53

13:00 Årslev Sdr. Nærå Gym.forening Mini Junior Rytme Cecilie Thomsen, Emma Overvad og Maja Lind 27

13:10 Gislev Idrætsforening Supermix Ann Kirstine, Bjørn, Claus og Freja 30

13:30 Balle Efterskole Elevholdet Christian Jensen, Malene Lyager, Valentin Hansen, Mette Fabricius 180

14:00 Ringe Gymnastikforening Minimix 4. -6. kl. Maria Schmidt, Rasmus Linnebjerg, Michelle Jensen, Luna Frank, Anton Nevers, Kasper Quist 54

14:25 Midtfyns Efterskole Elevholdet Jens Chr. Jensen, Jonas Westermann, Marie Johnsen, Oliver Silkjær 50


14:50 Årslev Sdr. Nærå Gym.forening Søde Rytmepiger Nicoline Munch Stidsen, Sofie Søsted Andersen og Nicoline Ørbæk Hviid 
21 

15:00 Højby S & G Mini-mix Michaela, Laura, Kristoffer, Kenneth, Klaus Rene og Michael 
45 

15:20 Årslev/Sdr Nærå Gymnastikforening Seje Springsild 35 

15:32 Årslev/Sdr. Nærå Gynmastikforening Mini Mix Spring 38 

15:44 Årslev/Sdr. Nærå Gymnastikforening Turbo-boys Maria Jæger, Kenneth Griffiths, Lone Nicolajsen, Ulla Pagh, Sanne Yndgaard, Frederikke Griffiths og Nanna Barkholt, Dorthe, Pia,  & Søren 
27 

15:56 Ringe Gymnastikforening Rytmepiger fra 5. kl Michelle Jensen 
15 

16:06 Pause  

16:07 Årslev Sdr. Nærå Gymnastikforening Juniorrytme Trine Christensen og Pernille Wulff 17 16:17 Højby S&G Juniormix Pernille, Amalie, Camilla, Casper og Jesper 44 

16:42 Vejstrup Efterskole Elevholdet Maria Møgelhøj, Katrine Kreiberg, Sofie Schaarup, Katrine Kæmsgaard, Helge Kappel, Anders Snogdal og Jacob Venø 
241 

17:12 Skårup IF Mini Junior Mix Sofie Frisch, Magnus Stenum og Frederik Abildskov 
18 

17:27 GU72 Mixholdet Merete, Lis, Steffen, Helle, Gitte 
42 

17:47 Svendborg Gymnastikforening Svendborg Juniorhold Sofie Morley, Ditte Bak, Caspar Yan Hansen, Jesper Steffensen, Sebastian Frisdahl og Martin Yan Hansen 
100 

18:12 Bernstorffsminde Efterskole Elevholdet Malthe Hahn, Martin Brems, Jakob Madsen, Svante Plenborg, Mathias Falkenberg, Jesper Nedergaard, Helle Skovgaard, Ditte Crüger 
225 
 
18:42 Ringe Gymnastikforening Midtfyns Juniormix fra 6.kl. Jonas Olsen, Casper Hansen, Josefine Ejlskov Schlossarek, Simon og Jonas Westermann 61 

19:07 Svendborg Gymnastikforening SG Ynglinge Piger Katrine Engelund Brøns og Sofie Stokbæk 
26 

19:17 Ringe Efterskole Elevholdet Simon, Christian, Dinne , Maria med flere 
147 

19:47 Afslutning  
Der forbeholdes ret til ændringer i programmet 
1 Hovedkreds | Lise Lotte Liengaard | Sønderhave 3 | 5772 Kværndrup | Tlf.: 28902583 |llliengaard@gmail.com